„Jeśli jest ogóle jakiś sekret sukcesu, leży on w umiejętności przyjęcia punktu widzenia innych i
patrzenia na rzeczy zarówno z pozycji rozmówców, jak i własnej” Henry Ford

s. Halina Lebica – Franciszkanka Misjonarka Maryi. Z Karoliną łączy ją więź od lat niemalże dziecięcych, bo pochodzi z niedalekiego Żabna… I już zanim Karolina została beatyfikowana, siostra Halina przyjeżdżała do Zabawy. Lubi przebywać na łonie natury. Szalenie lubi szum wody, a zwłaszcza górskich potoków, patrzeć na niebo, zwłaszcza gdy są widoczne gwiazdy. (Wspaniale je widać nocą w Wał Rudzie! ). Siostra Halina pracuje z dziećmi i czerpie z tego radość! (Szkoła Podstawowa – obecnie głównie klasy I – III) Obecnie mieszka w Zamościu. Piękne jest Roztocze…
Była na Mszy beatyfikacyjnej Karoliny – jeszcze jako „młodzież” z grupą młodzieży, której wówczas opiekunem był ks. Zbigniew Szostak.
 
Patryk Szczygieł jest studentem AGH i członkiem KSM Pustków-Osiedle. Działa również w sztabie Turystyczno-Sportowym przy KSM DT. Doświadczenie jako animator pozyskał dzięki kursom Alfa. Jest ogromnym miłośnikiem wędrówek górskich, a słowo „wakacje” kojarzy mu się jednoznacznie z Pieszą Pielgrzymką Tarnowską, gdzie w grupie 13. jest porządkowym.
 
Julka Kisiel w tym roku szczęśliwie ukończyła naukę w III LO w Tarnowie, teraz czeka na maturę. Ciekawi ją wszystko, czym tylko można się interesować, a najbardziej fascynuje ją język polski, więc można z nią porozmawiać o wszystkim, ale tylko w tym języku 😛 Pochodzi z Wojnicza, udziela się od 6 lat w tamtejszym oddziale KSM. W wolnych chwilach rysuje, ogląda filmy i kreskówki, czyta książki i buja w obłokach.
 
Gabriela Woźniak skończyła studia z teologii, a na Miasteczku będzie trzeci raz. Lubi pisać i beztrosko oddawać się bliżej nieokreślonemu relaksowi. W zależności od dnia, może to być słuchanie indie folk lub współtworzenie Młodzieżowej Szkoły Animatora. Hybryda taka – ni pies, ni wydra.
 
Tomek Kwiek uczy się w III LO w Tarnowie na profilu patronackim biol-chem-mat, przez co ma dodatkowe zajęcia na UJ lub PWSZ. Udziela się w KSM-ie, między innymi jako Prezes w oddziale w Pogórskiej Woli i członek Sztabu Szkoleniowo-Formacyjnego. Włącza się także w program Młodzi na Progu. Wśród jego zainteresowań znajdziecie… wędkarstwo! Tomek uwielbia to, że dzięki swojemu
hobby ma dużo czasu na odpoczynek i swobodną rozmowę z przyjaciółmi czy rodziną. Wziął sobie do serca słowa papieża Franciszka i nie siedzi na kanapie prawie w ogóle! Poszukuje przygód i znajduje je, chociażby przez górskie wędrówki. Tomek wyciąga pomocną dłoń do każdego.
Jan Kisiel jest mieszkańcem słynnej Metropolii Wojnickiej, członkiem tamtejszego oddziału KSM, studentem Energetyki Odnawialnej i Zarządzania Energią na AGH w Krakowie, ceremoniarzem na Mszach Świętych – jak sam mówi- „Służba przy ołtarzu to najlepsza rzecz jaka mnie w życiu spotkała”. Zainteresowań Janka jest wiele, jednym z nich jest śpiewanie w chórze/scholii czym uświetnia liturgię. Jest również zapalonym szachistą, lubi jeździć na rowerze, chodzić po górach, biegać, tańczyć, ale także poleżeć sobie i rozmyślać o życiu. Janek dodaje, że lubi śledzić rozgrywki w NBA – ale oczywiście dużo większą przyjemność sprawia mu sama gra w kosza. Interesują go różne nowinki ze świata naukowego. „Gdy wena pomoże, to nawet skrobnę czasem jakiś wiersz” – dodaje Janek.
 
Olga Szczecińska pochodzi z Bochni! Studiuje na AGH w Krakowie na kierunku humanistycznym ze specjalizacją multimedia i komunikacja społeczna. W większości swój wolny czas spędza w studio tańca, gdzie trenuje akrobatykę. Jej zamiłowaniem jest również muzyka – śpiewa, gra, a także rozwijanie się w własnym zespole muzycznym.
 
Tomek Kumor studiuje lotnictwo i kosmonautykę na Politechnice Rzeszowskiej. Jak sam mówi „Dajcie mi drzwi od stodoły, a sprawię, że polecą”. Amatorsko uwielbia patrzeć na wszelkie obiekty latające, czy to kamień czy siekiera, czy inny helikopter. Lubi też majsterkować przy wszelkich urządzeniach czy po prostu czasem coś naprawić, albo poprawić. Zdarza się, że coś zmontuje z drewna i paru wkrętów, ale w tym temacie- jak mówi – jest jeszcze zielony jak trawa na wiosnę. Sport to jego drugie imię, chociaż ostatni WF miał 3 lata temu 😛 Ulubiona dyscyplina? Zdecydowanie pływanie, I chociaż nie wszystko w wodzie może zrobić, to wchodząc do wody czuje się jak „pączek w maśle”. Tomek ładnych parę lat spędził w kilku chórach ucząc się śpiewać. W LSO jest od kilkunastu lat, a aktywną pracę animatora rozpoczął kilka lat temu od szkolenia MSA, gdzie teraz sam jest osobą pomagającą młodym rozwijać swoje talenty animatora i lidera. „Jako animator na Miasteczku Modlitewnym swój debiut miałem w 2019 roku. A skoro zostałem tutaj wspomniany, to znaczy, że spotkamy się tam i w tym 2020 roku, jeśli tylko będzie taka możliwość” – mówi Tomek.
Asia jest teologiem. Jest to jej zawód, ale także pasja. Fascynuje ją Biblia, a w pracy nad nią widzi przede wszystkim okazję do poznawania i spotykania Boga. Widzi w niej także oczywiście pełny głębi materiał naukowy. Niesamowicie interesujący jest dla niej Stary Testament, o którym marzy czytać w oryginale, z czego wynika jej druga pasja – język hebrajski.
Asia chciałaby zrozumieć sposób myślenia ludzi, którzy tworzyli dzieła Starego Testamentu. Na co dzień pracuje jako katecheta, bardzo ceni sobie kontaktu z ludźmi, tymi małymi również! Widzi w tym okazję do radości i nowych, niezapomnianych doświadczeń. Lubi także podróże – zarówno te małe, jak i duże!

„Wykup studnię, zanim poczujesz pragnienie”

Kwestia finansów to sprawa bardzo odpowiedzialna, dlatego wymaga kogoś, kto odpowiedzialnie się nią zajmie! Taką osobą jest Gosia – nowy Minister Finansów. Ponadto, Gosia pracuje w biurze pielgrzymkowym w Krakowie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o kulturze Ameryki Południowej lub języku hiszpańskim – Gosia na pewno może wiele o tym powiedzieć, cały czas rozwija swoją wiedzę na ten temat! Ponadto lubi spacerować i czytać dobre książki!

„Dobra firma powinna być zorganizowaną formą przyjaźni” Herbert N. Casson

Paweł -Myśliciel? Filozof? Miłośnik gór i fabularnych filmów wojennych? Obserwator ludzi? – być może! Aktualnie pracownik socjalny. W tym roku skończył „6 lat”, a więc jak przystało na porządnego obywatela, idzie do szkoły. Mówią, że będzie uczył fizyki, ale czy to jego nie będą uczyć? – to się okaże! Interesuje się człowiekiem, uwielbia z nim rozmawiać – najlepiej GODZINAMI. Powtarza za ojcem Fabianem Kaltbachem, że „Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności” – ot wszystko.

„Wiele spośród rzeczy, które możesz policzyć, nie liczą się. Wiele z tych, których policzyć nie
można, naprawdę się liczą.” Albert Einstein

Ks Stanisław Kłyś –Ojciec Duchowny Miasteczka Modlitewnego, wikariusz parafii Krościenko n/Dunajcem. Już kolejny rok pełni rolę dowódcy Bożej Armii na  Miasteczku. Odznacza się dużą otwartością na drugiego człowieka – zawsze wie, co powiedzieć, jak się zachować. Pełno pomysłów na minutę, świetna gra na gitarze, oryginalne poczucie humoru,… – to tylko kilka cech, którymi Bóg obdarzył Księdza Staszko, by służył innym!

„Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metali: dopiero pilna praca go obrobi i
wartość mu wielką nada.”

Ks. Sebastian Sójka – od pięciu lat niezastąpiony Ksiądz Asystent Miasteczka Modlitewnego. Od tego czasu jest także wikarym w Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie, a co za tym idzie, jest zawsze blisko Niej. <3 Ksiądz Sebastian swoją osobą pokazuje gotowość do działania i ogromne zaangażowanie w dzieło Miasteczka Modlitewnego. Dzięki precyzji, oddaniu oraz trosce jaką nas otacza, możemy być pewni, że Miasteczko Modlitewne rozwija się na Chwałę Bożą. Jeśli gdziekolwiek zobaczycie kogoś z wysoko uniesioną brewką, to bardzo możliwe, że to właśnie ksiądz Sebastian- w końcu to jego znak rozpoznawalny!

„Sensem wiary jest bezgraniczna ufność, a sensem wiedzy są dowody. Wiara jest tam, gdzie nie ma dowodów.”
Dorota Terakowska

Siostra Karoliana należy do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej, Miasteczko tworzy od samego początku jego istnienia, a błogosławiona Karolina jest jej rodaczką! Siostra Karoliana szerzy jej kult wśród dzieci i młodzieży podczas katechez, więc i nam będzie mogła powiedzieć więcej!

„Tego, co nie potrafią powiedzieć barwy, mamuty czy wiersze, potrafi powiedzieć muzyka.”
G. Borsara

Ania – studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w kierunku biologii, wieczorami lubi oglądać dobre filmy, prowadzić długie rozmowy, a w dzień podziwia przyrodę i rozwija się jako amatorka pszczelarstwa.

Siostra Barbara jest Służebniczką Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej, uwielbia także pracować z dziećmi – im młodsze tym lepiej! Na Miasteczku ponad piękny śpiew i grę na gitarze,

Kacper jest tegorocznym absolwentem ZSME w Tarnowie na kierunku technik informatyk. Jak sam mówi: „Zainteresowania szerokie – teatr, informatyka, muzyka (gitara, ukulele, od niedawna również skrzypce) i przede wszystkim BÓG.” Kacper działa również w KSM – jest Członkiem Zwyczajnym KSM DT i należy do sekcji rekolekcyjno-integracyjnej DWM.
 
Marcin jest studentem AGH w Krakowie. Ceremoniarz i wierny druh KSM Wojnicz. Z nim najlepiej porozmawiać o motoryzacji, ale w wolnym czasie Marcin także podróżuje. Pasją Marcina są tańce lednickie. Jest również animatorem imprez.

„Istnieją cztery czyny dobrze uporządkowane: kochać Boga, szukać Go ze świętą łapczywością, cieszyć się, kiedy się Go znajdzie, ponieważ się znalazło swoje dobro, a wreszcie chwalić Go.”

Marlena jest główną dowodzącą całego sekretariatu. Jest uczennicą trzeciej klasy Technikum w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Tarnowie. Jej pasją jest fryzjerstwo. Wolny czas poświęca przyjaciołom, bardzo lubi podróżować i jeździć na rowerze.

Iwona z pewnością nie lubi się nudzić! Muzyka i śpiew to jej największa pasja. Uwielbia podróże – te małe i duże, tym bardziej, jeśli może robić na nich mnóstwo zdjęć! Ceni sobie każdy czas spędzony z przyjaciółmi. Ponadto Iwona chce zostać asystentką stomatologiczną, dlatego jest w trakcie studium medycznego.

Obie dziewczyny prężnie działają w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży w Zabawie oraz razem wędrują do Matki Bożej z Pieszą Pielgrzymką Tarnowską.

Ola jest uczennicą drugiej klasy III LO w Tarnowie na profilu biol-chem. To już jej 3 rok przygody z KSM Lisia Góra, a od bieżącego roku dane było jej zostać Prezesem oddziału. Oprócz tego działa również w Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna, więc można czuć się przy niej bezpiecznie. Na co dzień rozwija swoją umiejętność gry na gitarze, chętnie ogląda seriale historyczne. Uwielbia też czasami poruszać się, a tym bardziej zatańczyć zumbę. Jednak najbardziej ceni sobie czas spędzony w gronie przyjaciół.

„Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość.”
Michał Anioł

Eryk interesuje się językami obcymi, szczególnie językiem angielskim, a ostatnio także hiszpańskim, Prawie cały czas wolny spędza z przyjaciółmi – podróżując, grając na gitarze i działaniu w KSM-ie. Zaangażowany jest w działanie na poziomie parafii, jak i diecezji (Sztab Krzewienia Kultu bł. K. Kózki i św. S. Kostki). Od niedawna interesuje się także mediami i chce z nimi związać swoją przyszłą edukację.

Gosia lubi opiekować się dziećmi i piec. W wolnym czasie czyta książki i razem ze znajomymi jeździ na rowerze i rolkach. Szczególnie lubi gimnastykę. Od niedawna interesuje się także psychologią.

Wiola swoje wolne chwile spędza na pisaniu opowiadań, ale nie myślcie sobie, że wokół tego kręci się jej świat! Wiola kocha spędzać czas z ludźmi z spacerować z pieskiem i przyjaciółmi, a także jeździć na rowerze. Nie brakuje jej przy tym czasu do słuchania muzyki, a wśród jej zainteresowań można znaleźć również kryminalistykę.

Wśród zainteresowań Dominika znajdziecie pożarnictwo i budownictwo, i właśnie w tym kierunku kształci się w technikum. Swój czas poświęca także podróżowaniu, oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki. Dominik uwielbi jeździć na motorze i bardzo rzadko się z nim rozstaje.

Karol przede wszystkim interesuje się motoryzacją i wyścigami. Lubi również śledzić na bieżąco wydarzenia sportowe, a w wolnym czasie spaceruje z przyjaciółmi i odkrywa nowe miejsca. Dużo czasu poświęca także na jazdę na rowerze i słuchaniu muzyki.

Adrian mówi o sobie, że jest inny niż wszyscy. Dużo wolnego czasu poświęca na rozmyślanie na różne tematy przeróżne tematy. Uwielbia czytać książki, szczególnie z gatunku fantasy. Lubi także zwiedzać różne miejsca. Nie straszne mu zagadki logistyczne!

„Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak,
jakby cudem było wszystko.” Albert Einstein

Zuzia od roku nie rozstaje się ze swoim aparatem, fotografia szybko stała się jej pasją. Oprócz tego swoje umiejętności wykorzystuje medialnie, chociażby w działaniu w oddziale KSM Zabawa, jak i Sztabie Krzewienia Kultu bł. K. Kózki i św. S. Kostki. Uwielbia podróżować i na odkrywanie świata poświęca mnóstwo czasu! Nadal ma jednak chwilę na ćwiczenie gry na keyboardzie, nie brakuje jej również czasu na filmy historyczne.

Wiktoria na co dzień interesuje się psychologią, czyta dużo książek na ten temat. Od niedawna też prowadzi swojego bloga. Miasteczko Modlitewne dało jej nowe hobby – fotografię.” Uchwycenie Waszych emocji na zdjęciu jest czymś cudownym” – mówi Wiktoria.

Kasia uczęszcza do technikum fotograficznego – świetnie się składa, że trafiła właśnie do sekcji medialnej. 😀 Poza pasją do fotografii bardzo lubi słuchać muzyki, oglądać filmy i jeździć na rowerze. Kasia należy także do RCW w Limanowej.

Natalia jest uczennicą technikum ekonomicznego. Swój wolny czas poświęca długim wędrówkom górskim. Uwielbia również czytać książki, ale tylko te dobre 😀 Jej hobby to koszykówka i gry planszowe.

Ola bardzo lubi matematykę, dlatego też uczęszcza do liceum o takim profilu. Uwielbia oglądać seriale i słuchać muzyki, jej pasją jest taniec. Wolny czas spędza aktywnie – jeździ na rowerze, rolkach i gra w siatkówkę, przy tym znajdując czas na rozmowy z przyjaciółmi. Ola również prężnie działa w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży w Zabawie.

Close Menu