Miasteczko Modlitewne 2015 – Dzień 3

Było mokro, bardzo mokro , a w dodatku zimno – to pierwsze słowa, które usłyszałyśmy na polu namiotowym tego ranka – wszystko jest mokre.. Już w nocy większość osób przeniosło się do szkoły oraz Stodoły. Tylko Ci najwytrwalsi zdecydowali się nie opuszczać swoich „wodoodpornych” schronień.

Po śniadaniu i modlitwie zaczęły się zajęcia w grupach. Z racji, że dzisiejszy dzień poświęcony jest modlitwie słuchania animatorzy przygotowali dla nas fragment Pisma Świętego do rozważania metodą Lectio Divina. Konferencja ks. Adamczyka „ Mojżesz – pragnąć Boga!” dotyczyła prawdziwej i bezinteresownej miłości jaką każdego z nas darzy Bóg. Ojciec przestrzega abyśmy nie zadowalali się chwilowym ziemskim szczęściem, lecz cierpliwie czekali na miłość Tego, który poświęcił dla nas swoje życie.

Najważniejsze wyzwanie dnia : 2 godziny, 10 zadań a wszystko po to , by dotrzeć do najważniejszego – góry Synaj. W liście dziękujemy tam bł. Karolinie za to, że w czasie każdego zadania czuliśmy jej obecność i wsparcie. Gra przebiegła zgodnie z planem – radość, współpraca, wzajemna pomoc, a przede wszystkim zdrowa konkurencja. Po Eucharystii czas spędzaliśmy tańcząc i śpiewając z Wodzirejem.

Close Menu